PTT Kargo Takip işlemi için aşağıdaki sorgulama alanına, PTT kargo takip barkod numaranızı yazarak işleminizi yapınız. Kargo takip barkod numaranız KP ile başlar ve toplamda 13 hanelidir. Sayfamızda dört adet PTT kargo sorgulama yöntemi bulunur. Sistemsel arızalar sebebiyle herhangi birinde işlemi yaparken sorun yaşarsanız diğer yöntemleri deneyiniz. Bunun için yukarıdaki Yöntem 1 – Yöntem 2 – Yöntem 3 ve Yöntem 4 butonlarına tıklamanız yeterlidir.
Ptt Kargo barkod numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz.

PTT Kargo Gönderi Sorgulama

PTT Kargo takip sorgulama işlemini sitemizden tek tuşla yapılmaktadır. Ayrıca PTT kargo takip numarası öğrenme adımını tamamladıysanız, sadece sitemize kargo takip numarasını girmeniz yeterlidir. Sistemden müşterilere gelen PTT Kargo takip numarası KP ile başlamaktadır ve genellikle 14 haneli olmaktadır. Ayrıca PTT kargo takip işlemini yaparken, sitemizdeki arama motorunu kullanabilirsiniz. Dilerseniz de PTT Kargo takip sayfasının resmi adresine tıklayınız.

Telefondan PTT Kargo Takibi Yapılır mı?

PTT Kargo ile beklediğiniz kargolarınızın takibini 444 1 788 (4441788) telefon numaralı çağrı merkezinden yapabilirsiniz. Ayrıca 0850 222 1 788 numaralı telefon ile işitme ve konuşma engelliler için uyumlu cep telefonlarından görüntülü konuşma yapılabilmektedir.

Kargo Takip Kodu Olmadan Sorgulama Yapılır mı?

Kargo takip kodu olmayanlar internet üzerinden kargo takibi yapamaz. Ancak kargonuzu beklediğiniz en yakın PTT Kargo şubesine giderek veya 444 1 788 nolu çağrı merkezini arayarak kargonuzun nerede olduğunu sorgulayabilirsiniz.

PTT Kargom Nerede? Adıma Kargo Var Mı?

Size en yakın olan PTT Kargo şubesine giderek ve ya 444 1 788 numarasını arayarak adınıza kargo olup olmadığını öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden isim ile PTT kargo takip işlemi yapılamamaktadır.

PTT kargo saat kaça kadar dağıtım yapıyor?

PTT Kargo dağıtım ekipleri akşam 17.00 ‘a kadar dağıtım yapmaktadır.

Ptt Kargo Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

PTT Kargo ile gönderilen kargolarda adres değişikliği yapılabiliyor. Fakat kargo adresini sadece gönderici değiştirebiliyor. Kargonuz teslim ettiğiniz şubeden çıkış yapmadıysa, şubeye giderek kargonuzun adresini değiştirebiliyorsunuz. Fakat kargonuz yola çıkmış ise müşteri hizmetlerini arayarak kargonuzun başka bir adrese gönderilmesi talebinde bulunabiliyorsunuz. Yurt dışı gönderilerinde kargo adresini değiştirebilmek için, bu işlemi kargonuz henüz yurt içindeyken yapmanız gerekir. Çünkü yurt dışına sevkiyatı gerçekleşen kargolar da maalesef adres değişikliği yapılamaz.

PTT Kargo Adrese Ulaşmazsa Ne Olur?

Kargonuz alıcısına teslim edilemediği takdirde, alıcısının kapısına bir not bırakarak kargosunun geldiği bildirilir ve kargo ilgili şubede bir hafta bekletilir. Ayrıca bu süreç içerisinde alıcı şubeden kargosunu teslim alabilir. Kargo şubeden alınmazsa göndericisine iade edilmek üzere geri kargolanır.

PTT Kargo Durum Tespit Tutanağı

Günümüz şartlarında kargo hizmeti kullanmayan yoktur. Alış veriş ihtiyaçlarının internet ortamında gerçekleşmesi ile kargo kullanımı öne çıkmıştır. Kargonuz size ulaştığında satıcı firma tarafından sağlam şekilde ulaştığından emin olmak ister. İnternet ortamında satın alınan ürünler kargo aracılığı ile elimize ulaşır. Her geçen gün artan kargo şirketleri alış verişlerde kargo hizmetlerini geliştirmektedir. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde müşterilerin isteği tedarik ettiği ürünün sağlam bir şekilde eline ulaşmasıdır. Tedarik edilen ürün görülmeden alındığı için bir takım sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bu gibi durumlarda ise PTT kargo durum tespit tutanağı düzenlenerek durumun tespiti yapılır. Kargo ile ilgili olarak yaşanan problemler için kullanıcılar tarafından bir tutanak tutularak durumun ilgili belgeler ile kargoya iletilmesi sağlanır.

PTT Kargo Takip Numarası Öğrenme

PTT-Kargo-Takip-No-Ogrenme PTT Kargo Takip, Gönderi Sorgulama
İnternetten aldığınız veya bir kişinin size gönderdiği kargolar PTT Kargoya teslim edildiğinde, alıcısına bir bilgi mesajı gönderir. Böylece resimde gördüğünüz bu mesajlarda Göndericinin adı, PTT Kargo Takip Numarası bilgisi olur. Ayrıca resimdeki kırmızı kutucuk içerisinde işaretlenen numaralar PTT Kargo Takip Numarası vardır. PTT Kargo firması ayrıca kargo durumu bilgi mesajı göndermez. Ancak PTT Kargo Takip numaranızı öğrendikten sonra sitemizde sorgulama yapabilirsiniz.
ptt-150x150 PTT Kargo Takip, Gönderi Sorgulama

PTT Kargo Çalışma Saatleri

  • Hafta içi 08.30 – 12.30
  • Hafta içi 13.30 – 17.00
  • Hafta Sonu Kapalı.
PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

PTT Kargo Müşteri Numası & iletişim Numarası: 4441788

PTT Kargo Çalışma Saatleri Nelerdir?

Hafta içi: 08:30- 17:30 Öğle arası: 12:30- 13:30 –

PTT Kargo Cumartesi Açık mı?

Hafta sonu belirli şubeler açıktır.

PTT Kargo takip websitesi: https://gonderitakip.ptt.gov.tr/ PTT Kargo websitesi: https://www.ptt.gov.tr/

PTT Kargo Yurtdışı Takip ve Gönderi Sorgulama

PTT kargo yurtdışı takip işlemi yaparken, https://www.ptt.gov.tr/Sayfalar/Kargo/PttYurtDisiKargoHizmetleriUst.aspx linkine gitmenizi öneririz. Burada yurtdışı kargonuzla ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Yurtdışı kargo takip yaparken, kargoların tahmini varış süresinin uzun olduğunu bilmeniz gerekir. Bu yüzden PTT  kargo yurtdışı takip işlemi yaparken, bu süreyi göz önünde bulundurunuz. PTT Kargo takip sorgulama işlemleri kargoların kendi sitesi üzerinden yapılabilen bir işlemdir. PTT kargo sorgulaması takip numarası ile beklediğiniz ya da gönderdiğiniz kargonuzun nerede olduğuna bakabilir ve kısa süre içinde online olarak tüm bu işlemleri gerçekleştirebilmeniz mümkündür.
Gönderilen ya da alınan kargoların online olarak kısa sürede nerede olduğunu bilmemizi sağlayan bir sistem olarak karşımıza PTT kargo takip numara sorgulama işlemleri çıkmaktadır. KP ile başlayan ve toplamda 14 haneli olan bu barkod numarasını site içinde bulunan kargo takip sorgulama alanına yazmanız kargonuzun nerede olduğunu öğrenmeniz için yeterli olacaktır. Oldukça hızlı ve pratik bir şekilde yurt içi ya da yurt dışı fark etmeksizin gönderdiğiniz ya da beklediğiniz kargonun nerede olduğunu öğrenmeniz oldukça kolay bir işlemdir.