PTT Kargo Yurtdışı Gönderi Takip


Birçok vatandaşımızın Yurtdışından gönderilen ürünlerinin kendilerine uzun zaman geçmesine rağmen iletilmediği konusunda şikayetlerini gördükten sonra bu yazıyı paylaşmak istedik sizlerle. PTT Kargo Yurtiçi gönderilerinde olduğu gibi Yurtdışından gelen kargoların da çoğunluğunu taşıyan uluslar arası kargo firmalarıyla anlaşmaları bulunan bir taşıma şirketidir.

PTT Kargo aracılığı ile yurt dışından Türkiye’ de ki adresinize kargolanan ürünlerinizden sadece Dünya Posta Birliği (UPU) yönetmeliklerine uygun barkod numarası olan gönderileriniz online takip sistemi ile sorgulanabilmektedir. Bu şekilde gönderilen kargolarınız adresinizde imza karşılığı sahibine teslim edilir. Barkod numarası bulunan gönderilerinizi PTT Kargo Takip sayfamızdan sorgulayabilir ve akıbetini, nerede olduğunu, hangi kargolama basamaklarından geçtiğini öğrenebilirsiniz. Barkod numarası bulunmayan veya UPU yönetmeliklerine ait barkodlandırılmamış kargolarınız için maalesef online takip yapılamamaktadır. Ayrıca kargo tesliminde alıcısına imza karşılığında teslim edilmeyip, ilgili yönetmeliklerle posta kutusuna bırakılmaktadır.

Kargonuzun PTT Taahhütlü Posta ile Gönderilmesini İsteyin!

Yurt dışından postaya verilerek varış adresi Türkiye olan gönderilerde; göndericiden kayıtlı-taahhütlü posta (“R” ile başlayan 13 haneli barkod numarası) ile göndermesini talep etmeniz durumunda; takip işlemi yapabilecek ve imza karşılığında elden teslimi gerçekleştirilecektir. Adresinizde teslimat gerçekleştirilemediği durumlarda ise en yakın PTT işyerimize ihbarlanarak, işyerlerimizden teslimi sağlanacaktır.

PTT Kargo Yurtdışı Gönderi Takip İçin 6 Yorum Var

 1. Merhaba Amerika’dan DHL kargo ile gelen paket Türkiye’de PTT ile bana ulaşacak ama Türkiye’de o kargoyu takip edemiyorum. Lütfen bana bilgi verir misiniz. kargonun daha önce takip numarası linkte https://webtrack.dhlglobalmail.com/?trackingnumber=GM275322484009193590 İSTANBUL (AVRUPA YAKASI)-ULUSLARARASI POSTA İŞLEME MERKEZİ
  cevabı şu: Gönderinize ait doğru barkod numarasına ulaşmanız halinde ”gonderitakip.ptt.gov.tr ” adresinden takip edebilirsiniz.
  Gönderinizin kayıtsız gönderi olması durumunda ise bu gönderilerin kayıtlı posta otomasyon sistemlerinden isimle sorgulaması yapılamadığından adresinizin dağıtımını yapan dağıtım merkezi ile iletişime geçilerek bilgi alınması gerekmektedir.
  şubeye aradım, telefona cevap vermiyorlar. ben barkodu kahve falından mı bakayim, kurşun mu dökeyim???

  • +90 2129120133

   Şu numara türkiye müşeri servisleri.Ara burda 1 adam var sadece.Türkçesi çok iyi değil.Sana yeni numaranı verir.Ama birkaç kez tekrar etsin.Ve sende okuyarak böylemi de

 2. YT1704808979215014 Aliexspress’den aldığım üründe son bilgi (Package arrived at the carrier facility (Yunexpress’s Track End)—-ISTANBUL,TR) Global Order Tracking sitesinde sorguladıgımda PTT yazısı var. Fakat her türlü sipaiş numrasını yazıyorum hiçbir bilgi yok. Türkiyeye 2017/2/22 tarihinde gelen ürün 25 gündür ulaşmadı. Ne yapmam gerekiyor.

  • Yurtdışından gelen ürünler Türkiye’ye geldikten sonra da bir süre gecikebiliyor maalesef. Buna gümrük işlemlerindeki yoğunluk, yetersiz eleman gibi nedenler sıralanabilir. Tecrübelerimize göre yurtdışı kargolarında 2 aya kadar sürebiliyor teslim süresi. Bu açıdan beklemenizi tavsiye ederiz.

 3. Merhaba. Bu barkodum EA130315655BE. Belcikadan Turkiyeye hediye gonderdim. Hem ptt kaydi yapildi yaziyor hem gumruge sevk edildi yaziyor. paketim gumrugemi takilmis oluyor bu durumda?

Yorum Yapın

Sitemizin herhangi bir kargo firması ile bağı yoktur. Bilgilendirmelerimiz resmi ve bağlayıcı değildir. Lütfen kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız. E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*