Ptt Kargo Takip


PTT Kargo Takip İletişim Bilgileri

Ptt kargo takip sistemine ulaştığınız halde ürününüz hakkında bir bilgi göremiyorsanız ptt kargo iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir. Bu iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

Telefon: 0312 509 5000

Fax: 0312 309 5144

Çağrı Merkezi: 444 17 88

E-posta: info@ptt.gov.tr

Adres: Şehit Teğmen Kalmaz Cad. No: 2 06101 Ulus / ANKARA

PTT Kargo Takip Sorgulama
Ptt Kargo Takip için gönderinizin Barkod Numarasını bilmeniz gerekmektedir. Barkod numaranız kargonuzu gönderdiğinizde size verilen gönderi makbuzunda yer alır. Barkod numaranız dışında sisteme giriş yapabilmeniz için her sorguda değişen güvenlik kodunu da doğru bir şekilde kutucuğa yazmanız gerekir.
Ptt Kargo Takip ile kargonuzun nerede olduğunu, hangi aşamalardan geçtiğini, nereden geldiğini, ağırlık-desi bilgilerini, kimden geldiğini, ödeme tipini, varsa kargo fiyatını, gönderi türünü anlık ve online olarak Ptt sayesinde öğrenebilirsiniz.

Ptt Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı gönderilerinizin nerede olduğunu ptt barkod sorgulama sistemimiz ile öğrenebilirsiniz.

Kargo, APS Kurye, Taahhütlü, Tebligat, Telgraf, yurtiçi/yurtdışı kayıtlı mektup postası gönderileri, koli, APG ve TURPEX kargolarınız alıcı kişiye ulaşana kadar geçtiği her şube sistemimize işlenmektedir. Aşağıdaki resme tıklayarak ilgili kargo sorgulama sistemine erişebilirsiniz. Sistemimizi kullanarak kayıtlı olan yurtiçi ve yurtdışı kargolarınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

ptt kargo takip

PTT Kargo Takip sistemi yanıt vermediği takdir de turkiye.gov.tr adresinden kargo durumunuzu sorgulayabilirsiniz. Bu da gene PTT veritabanı ile bağlantı kurarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenebileceğiniz bir devlet sorgulama sistemidir. Bu şekilde kargo takip işlemi yapmanız için e-devlet şifrenizi bilmeniz de gerekmiyor. Sadece kargonuzun “Barkod Numarası” ve “Güvenlik Resmi” üzerinde yazılı olan karakterleri girmeniz gerekmektedir.

2017 yılı itibariyle tüm kargolar belirli güvenlik önlemlerinden geçirilecek. Terör saldırısı ve uyuşturucu kaçakçılığı gibi nedenlerden dolayı hükümet bu konuda düğmeye basmış durumda. Peki yeni düzenlemelerle neler değişecek?

 • Kargo firmalarında kamera sistemi olacak.
 • Şüpheli görülen paketlerin içeriği kontrol edilecek.
 • Göndericiden kimlik ibrazı istenecek.
 • Kargolar xray denetiminden geçirilebilecek.

Not: Yurtdışından gelen kargolarınızı takip edemiyorsanız ilgili yazımızı okumak için tıklayınız.

Ptt Kargo Fiyat Hesaplama

Ptt kargo takip sayfamız da kargonuz için ödeyeceğiniz fiyatı aşağıdaki uygulamamız ile hesaplayabilirsiniz. Kargonuzun ağırlık, en, boy , yükseklik bilgilerini ve yararlanmak istediğiniz ek hizmetleri girerek ptt ile göndereceğiniz kargonuzun fiyatını hesaplayabilirsiniz.

ptt-kargo-fiyat-hesapla

PTT Kargo diğer firmalara göre çok uygun fiyatlar ile kargonuzu taşıyor. Burada PTT‘ yi diğer kargo firmalarından ayıran en önemli özellik kargonuzu fiyatlandırırken taşınacak olana mesafeyi fiyatlandırmada bir değişken olarak kullanmaması. Bu ne demek oluyor? Mesela İstanbul’ dan Ankara’ ya göndereceğiniz bir kargoyu İstanbul’dan Hakkari’ ye aynı fiyata gönderebilirsiniz. Burada gidilecek yolun km olarak daha fazla olması fiyatı arttırmıyor veya daha yakın olan bir ile gönderdiğinizde fiyat düşmüyor.

Hizmet

Şehiriçi Teslim

PTT’de Teslim

Adrese Teslim

Tahmini Teslim Süresi

1 kg kadar

5,60 TL

5,60 TL 9,15 TL

1-2 Gün

1 ile 2 kg arası 7,30 TL 7,30TL 10,40 TL 1-2 Gün 2 ile 3 kg arası 7,85 TL 7,85 TL 10,90 TL 1-2 Gün

Ptt Kargo Gönderi Teslim Süresi Sorgulama

Ptt Kargo takip ile gönderilerinizi takip edebileceğiniz gibi daha kargonuzu göndermeden önce ortalama teslim tarihini aşağıdaki uygulamamız ile öğrenebilirsiniz.

PTT Kargo ile gönderdiğiniz kargolar 600 km (altıyüz) ye kadar genellikle 1 (bir) günde teslim edilmektedir. Gönderdiğiniz kargolar 600 km üstü bir mesafe katedecekse kargonuzun adresine ulaşması muhtemelen 2 gün sürecektir. Kargolarınız il merkezi değil ise bu süre 1-2 gün fazladan uzayabilmektedir. Köyler için bu süre biraz daha fazla olabilir.

ptt-kargo-ne-zaman-gelir

Ptt Kargo En Yakın Şube

PTT 4700 noktada, (1563 şubesinde tek hizmet veren kargo şirketi) hizmet veren Türkiye’ nin en yaygın ve köklü kargo firmasıdır. 39.000 (Otuz dokuz bin) çalışan ile istihdam sağlayarak ülke ekonomisine ciddi katkılarda bulunmaya devam ediyor.

Ptt kargo takip sayfamızdan size en yakın olan PTT Şubesini seçebilir, şubenin haritadaki konumunu görebilirsiniz.

en-yakin-ptt

Ptt Kargo Çalışma Saatleri

Tüm Ptt Şubeleri 08:30 (sekiz buçuk) da hizmet vermeye başlamaktadır. Bazı ptt şubeleri öğlen tatiline 12.30 (on iki buçuk) da girerek 1 saatlik mola verirken bazıları ise çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir. (Bu saatlerde kargo teslimatı yapmayı düşünüyorsanız öncelikle gideceğiniz şubenin öğlen tatiline girip girmeyeceğini üstteki En Yakın Şube başlığımızdaki linke tıklayarak sorgulama yapmalısınız.) Öğlen tatiline giren ptt kargo şubeleri 13.30 (bir buçuk) da tekrar çalışmaya başlarlar ve saat 16.30 a kadar (dört buçuk) hizmet vermeye devam ederler. Öğlen tatiline girmeyen şubelerimiz ise saat 17.00 (beş) e kadar çalışmaya devam ederler.

PTT Şubeleri açılış saati nedir?
PTT Saat 08:30 da açılıyor.

PTT Şubeleri kapanış saati nedir?
PTT saat 17:00 da kapanıyor.

PTT Şubeleri öğle tatili saati nedir?
12.30 – 13.30 saatleri arasında öğle tatili yapmaktadır.

PTT Kargo Cumartesi ve Pazar günleri çalışmaz. Ancak bazı merkez şubeler cumartesi günleri de hizmet vermektedir. Bu şubeleri ptt.gov.tr adresinden bulabilirsiniz. Tüm resmi tatillerde PTT Kargo şubeleri kapalı olup hiçbir hizmet vermemektedir. (19 Mayıs, 29 Ekim, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi…)

Ptt Kargo Çağrı Merkezi Hizmetleri (444 17 88)

Ptt Kargo Çağrı Merkezi’ni aradığınızda 444 1788 sesli yanıt sisteminde sırayla aşağıdaki numaraları tuşlayarak bilgilere ulaşabilirsiniz:

Telefon ile PTT Kargo takip işlem basamaklarını sizler için hazırladık. Kargonuzun nerede olduğunu 444 17 88 numaralı çağır merkezini arayarak öğrenebilirsiniz. Telefondaki yönergeleri beklemeden tuşlamak için aşağıdaki basamakları inceleyiniz.

Yurtiçi kargo gönderi sorgulamalarınız için: 2 – 1 – 1

Yurtdışı ve Turpex gönderi sorgulamalarınız için: 2 – 1 – 2

Yurtiçi kargo ve kurye gönderilerinin adresten alınması için: 2 – 2 – 1

Kargo ile ilgili konularda genel bilgi için: 3 – 1

PTT Hizmetleri hakkında bilgi almak için: 8 – 1 tuşlarına basmalısınız.

PTT Kargo Hizmetleri

Aşağıdaki hizmetler PTT Kargo firmasının sunduğu hizmetlerdendir. Buradaki hizmetler müşterilerin seçmesi ile gerçekleşir.

Ödeme Şartlı

Alıcıya belli bir para karşılığı teslim edilmesi ve tahsil edilen paranın göndericiye iletilmesi şartıyla postaya verilecek maddeleri kapsayan gönderilere “Ödeme şartlı özel hizmeti”, bu ek hizmeti içeren gönderilere ise “Ödeme şartlı gönderi” denir.

PTT İş Yerinde Teslim

Alıcının adresi gösterilmeyerek, alıcının adı ve soyadından sonra, sadece “PTT iş yerinde teslim” ibaresi ile varış PTT iş yeri adını taşıyan ve alıcılarının başvurusu üzerine, gönderilerin PTT iş yerinde teslim edilmesine “PTT iş yerinde teslim” özel hizmeti denir.

Ücreti Alıcıdan Tahsil

Göndericinin talebine göre, yurt içi kayıtlı gönderilerin, yollama ücreti ile varsa özel hizmetlere ilişkin toplam ücretin, alıcıdan tahsil edilmesine “Ücreti Alıcıdan Tahsil” özel hizmeti denir.
Bu hizmet APS Kurye Taahhütlü gönderileri için istenebilir, ancak ödeme şartlı özel hizmeti ile birlikte istenemez.

Alma Haberli

Gönderilerin alıcısına ya da alıcı adına gönderiyi alabilecek kişilere imza karşılığı teslim edildiğinin, göndericiye bildirilmesine “Alma Haber Özel Hizmeti” denir. Alma haber özel hizmetini içeren gönderilere ise “Alma Haberli Gönderi” denir.

Değer Konulmuş / Sigortalı

Gönderici tarafından kapsamının gerçek değeri esas alınarak beyan edilerek postaya verilmek istenen, posta kargoları ile kargo gönderileri, özel ambalaj veya kapama usulüyle kabul edilebilir. Kaybı, çalınması veya hasara uğraması halinde gönderici tarafından kabulde beyan edilen değere kadar tazminat ödenebilen bu şekildeki gönderiye “Değer konulmuş veya sigortalı özel hizmetli” gönderi denir.

Kontrollü Teslim

Gönderici talebine istinaden teslim esnasında gönderi kapsamının alıcı tarafından kontrol edilerek teslim alınması hizmetine “Kontrollü Teslim” özel hizmeti denir.

Gidiş Dönüş

Kayıtlı yurt içi gönderilerin gidiş ve dönüş posta ve özel hizmet ücretlerinin ilk kabulde alınarak, dönüşte ücretsiz olarak kabul edilmesine “Gidiş dönüş ücretli özel hizmeti”, bu ek hizmeti içeren gönderilere ise “Gidiş dönüş ücretli gönderi” denir.

Alıcının Kendisine Teslim

Gönderinin alıcının kendisine teslim edilecek kaydı ile kabul edilerek, alıcının bizzat kendisine imza karşılığı teslimine “Alıcının Kendisine Verilecek Özel Hizmeti” denir.

Telefonla Bilgilendirme

Gönderinin teslim ya da teslim edilememe bilgilerinin, göndericinin talebi halinde sabit veya cep (GSM) telefonuna iletilmesine “Telefonla Bilgilendirme Özel Hizmeti” denir.

Adresten Alma

Postaya verilmek istenen posta gönderilerin, PTT Kargo tarafından gönderici adresinden alınması hizmetine “Adresten Alım Özel Hizmeti” denir.

PTT ‘ye Türkiye’nin her yerinden 444 1 788 numaralı telefondan 7 gün 24 saat IVR (sesli yanıt sistemi) ve müşteri temsilcileri aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Bu numaradan her türlü şikayet, görüş, öneri ve taleplerinizi paylaşabilirsiniz.
PTT Şubelerine direkt başvuru yaparak yazılı ve sözlü veya “Öneri ve Şikayet Kutuları” aracılığı ile bildirimde bulunabilirsiniz.

Ptt Kargo Takip işlemleriniz hakkında tüm bilgileri burada sizin için derledik ve tamamını aynı sayfada sizlere sunduk. Gönderi takip sorgulama konularında yaşayacağınız her türlü konuda bilgi almak için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Yurtdışı PTT Kargo Takip sorgulama ile ilgili çok sayıda gelen yorum ve sorularınız sonucunda bu kısmıda eklememiz gerektiğini düşündük. Kargo tesliminiz 3 ile 5 hafta arasında değişecek bir teslim süresinde adresinize ulaşabilir. Burada telaş yapmadan beklemeniz ve gelişmeleri sitemizde bulunan ptt kargo takip uygulamasından takip etmeniz faydanıza olacaktır.

Bilgileri edindiğimiz kaynak sayfa: http://www.ptt.gov.tr

Ptt Kargo Takip İçin 68 Yorum Var

 1. Merhaba. CF122938959US numaralı kargom USPS sitesine göre 10.01.2017 tarihinde Türkiye’ye giriş yapmış ancak PTT sitesinden takip edemiyorum, PTT sitesinde 05.01.2017 tarihinden itibaren hiçbir güncellemesi yok. Lütfen yardım edin, kargom kayıp mı, nerde olduğuna dair bir fikriniz var mı? Şimdiden çok çok çok teşekkür ettim!!

  • Yurtdışından gelen kargolar gümrük işlemlerinden dolayı biraz geç giriş yapıyor Türkiye’ye. Bu sebepten dolayı kargolar gecikebiliyor. Kargonuzu takip etmeye devam ediniz.

 2. CP033219624 TR Nolu kargomun durumunu örenebilirmiyim?

  • 2017-01-13 16:52 tarihinde “Gonderi yurt disina sevk edildi.” bilgisi girilmiş. Kargonuz hakkındaki gelişmeleri barkod numaranızı PTT Kargo Takip uygulaması ile sorgulayarak öğrenebilirsiniz.

 3. Merhaba SYBAB31671910 sipariş nolu ürünüm malesyadan Türkiyeye 22 Aralık tarihinde gelmiş görünüyor fakat Türkiyedeki takibini yapamıyorum bilginizi rica ederim

  • En son dediğiniz tarihte bilgi girişi yapılmış. Sonrasında bir bilgi bulamadık. Bir süre daha beklemenizi ve kargo takip işlemini yenilemenizi tavsiye ederiz. Yurtdışı kargolarında gecikmeler yaşanıyor.

 4. AP05150033489 kargom nerede acaba öğrenebilirmiyim

  • Verdiğiniz kargo takip numarasından bir sonuç bulamadık. Yurt dışı kaynaklı satın aldığınız bir sitenin verdiği barkod numarası ise ilgili siteden takip etmeyi deneyiniz.

 5. 01887429571 takip numaralı kargomun durumunu ogrenebilirmiyim

 6. RH030153994DE kargo durum bilgisi nedir

  • 10/01/2017 08:00:00 Tarihinde Gönderi yurtdışına sevk edildi. Bilgisi PTT Kargo kayıtlarında görünmektedir.

 7. merhaba
  RF 039 576 227 BE numarali postami 13 aralikta brukselden gonderdim. Turkiyeye girisi olmus ancak henuz ulasmamis. Musteri hizmetleri oyle bir posta yok diyor. Ne durumda oldugunu ogrenebilirmiyim

  • Yurtdışından gelen kargolar gümrük ve güvenlik denetlemelerinden sonra ülkeye girişi ve ardından dağıtımı yapılıyor. Bu yüzden gecikmeler yaşanabilir. Kargonuzu düzenli olarak takip etmenizi öneririz. Sistemde bir süre sonra güncel bilgi girilecektir.

 8. RR290817419TR barkot numaralı kargo paketim trabzondan almanyaya gelmek üzere ptt kargoya verildi ve gecen ayın 15 de yurt dışına sevk olundugu kargo takip servisinde gözüküyor tam 1 ay olmuş yurt dışona sevki ama halen bana ulaşmadı bu bizim paket öldümü yoksa he..

  • Yurtdışı gönderilerinde 2 ayı bulabiliyor teslim süresi. Kargonuzu takip ediniz. Gelişmeleri ve tam teslim süresini buradan yorum olarak yazarsanız seviniriz.

  • Bizede 12.12.2016 almanyaya Paket gonderildi Hala elimize gecmedu normelde Boyle birsey olmuyordu 10 gunde elimize geciyordu cok sacma neden bukadar uzadi anlamiyorum👍😖

 9. CL936576871DE Nolu kargomun durumunu öğrenebilirmiyim? Teşekkürler.

  • 2017-01-06 08:00 Germany (Yurt Disi), Gonderi yurtdisina sevk edildi, Kargonuz Türkiye’ye gönderilmiş fakat henüz girişi görünmüyor. Gümrük işlemlerinden dolayı olabilir.

 10. Bir Haftadir Kargom Türkiyeden cikis yapmis görünüyor. Peki niye hala bana ulasmadi, bukadar sürmesi normal mi?? Almanya secenekler arasinda yok vardimi varmadi mi göremiyorum. Lütfen bilgilendirirseniz sevinirim.

  RR297953612TR

  • Yurtdışı kargo gönderilerinde bu süre normaldir. Kargonuzu takip etmeye devam ediniz.

   • hergün takip ediyorum zaten ama sadece türkiyeden cikis yapti gösteriliyo suan nerde oldundan bir bilgim yok. Telefonlada ulasamiyorum size. suan tam 11gün oldu, kaybolmamisdir umarim.

 11. Kerem Ataman 10 Ocak 2017 @ 10:22

  iyi günler,

  SS10005440 nolu kargom 28/12/16 tarihinde Türkiye’ye giriş yapmış.Nerde olduğunu ve ptt takip numarasını öğrenebilirmiyim?
  İyi çalışmalar.

 12. kargom hala bana ulaşmadı kargo takipten baktığım zaman da merkeze geldiğini gördüm ne zaman elime ulaşır???

 13. ALİ BOLDAN 9 Ocak 2017 @ 10:07

  RS700418238NL kargom hakkında bilgi alabilirmiyim lütfen yardımcı olurmusunuz.Çok gecikti

 14. Barış Baliç 7 Ocak 2017 @ 12:38

  Merhabalar,
  RF439146020CN

  Teslim nolu 24.11.2016 tarihinde gönderilmiş olan kargomun takibini yapamıyorum.
  Tarafıma bilgi vermenizi rica edeceğim.

  BARIŞ BALİÇ 7 Ocak 2017

  Sayın Bay/Bayan
  Yukarıdaki teslim numarasını bildirdiğim kargom, gönderiliş tarihi üzerinden bir buçuk ay geçmiş olmasına rağmen henüz elime geçmedi. Kargomun akibeti hakkında bilgi verirseniz sizlere minnettar olacağım.
  Saygılar.

  • Barış Baliç 17 Ocak 2017 @ 14:48

   Sayın Bay/ Bayan
   Sizlerden hala bir cevap beklemekteyim. Ilginizi rica edeceğim.

   • Yorumunuza geç cevap yazdığımız için üzgünüz. Bir süre kargo takip numaranız ile araştırma yaptık. Fakat kargonuzun durumunda herhangi bir güncelleme olmadığı için elimizdeki bilgileri paylaşıyoruz.
    24/11/2016 23:15:00 Tarihinde Çin Posta şirketi, kargonuz için “Gönderi yurtdışına sevk edildi.” bilgisi girmiş. Fakat sonrasında herhangi bir bilgi sistemde görünmüyor.
    Maalesef Çin’den gelen kargolarda teslim süresinin 2 ayı geçtiği oluyor sitemizin takipçilerinden aldığımız bilgi kadarıyla. Bazıları da satıcı kişi ile iletişime geçip ücret iadesi alma yoluna gidiyor. Konuyla ilgili olarak PTT Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz ya da şikayetvar sitesinden şikayet talebi oluşturabilirsiniz. Size bundan daha fazla yardım edebilecek bilgimiz ve yetkimiz bulunmuyor maalesef. Umarız kargonuz en kısa sürede teslim edilir. İyi günler dileriz.

 15. YT1635408979222363 kargom nerededir bilgi alabilirmiyim

 16. TUGBA KULAK 5 Ocak 2017 @ 13:49

  RR265085535TR BARKOD NUMARALI 12.12.2016 GÖNDERDİĞİM İADELİTAAHÜTLÜ BELGEM HALA ULAŞMAMIŞ OLUP, 2. KEZ AYNI DURUMU YAŞIYORUM. 2.KEZ 30€ VERİYORUM. ŞU AN İSE ZAMAN KISITIM VAR, BU DAHA KÖTÜ. KAYIP DENİLSE KENDİM GİDİP TEKRARDAN HAZIRLAYACAĞIM. LÜTFEN ARTIK İLGİLENİN!

 17. merhabalar,

  aynı siteden iki farklı adrese aynı ürünlerden sipariş ettim. Birini birkaç gün önce sipariş etmeme rağmen o ulaşırken diğeri hala 18inde Türk gümrüğüne girmiş gözüküyor. Çok hafif ve ucuz bir kargo olduğundan beklediğini sanmıyorum ancak nereden takip edebilirim. Yurtdışından gönderilen gönderinin barkodu NL14807807439488 teşekkürler

  • Telefonlar da açılmıyor bir ceap verebilirseniz çok memnun olacağım. herkesi cevaplamışsınız.tesekkurler.

  • Son zamanlarda yurtdışı kargolarında genel olarak bir gecikme yaşanıyor. Bunu yıl sonu işlemleri veya yaşanan terör olaylarına bağlamak mümkün. Kargonuzun gümrük işlemlerinden dolayı iade edilmeyeceğini düşünüyorsanız beklemeye devam edin. Verdiğiniz barkod numarası hakkında bir sonuç bulamadık.

 18. RR627189156ES
  Uzun süredir yolda görünüyor. Neden bu kadar uzun sürdü acaba.

  • 2016-12-24 12:15 Tarihinde Türkiye’ye gönderilmiş. Bu tarih itibari ile bakıldığında PTT Kargo için çok süre geçmiş sayılmaz. Yurtdışı gönderilerinin ulaşımı biraz uzun sürmektedir. Gümrük işlemleri, yıl sonu yaşanan yoğunluk gibi nedenlerle gecikmeler normaldir. Beklemeye devam ediniz.

  • CP021943861TR takip nolu Almanya kargom 15 günü geçti hala teslim edilmedi,durumu nedir

 19. RF477251876CN

  kargomun durumunu öğrenebilir miiyim

  • 2016-12-20 15:23 China (Yurt Disi), Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden). Kargonuz Aralığın 20 sinde Türkiye’ye gönderilmiş. Muhtemelen gümrük işlemleri için bekletiliyor şuan da.

 20. Serkan Çınar 1 Ocak 2017 @ 10:51

  MErhaba ,

  Almanyaya giden kargomun bilgilerini göremiyorum sadece TR işlemlerini görebiliyorum

  CP040052536TR

 21. RC094391634MY kargonun durumu nedir yazılardan pek anlayamadım?

 22. İyi günler LP00063848893175 kodlu kargom 33 gün önce Türkiye’ye giriş yapmış.Nerde olduğunu ve ptt takip numarasını öğrenebilirmiyim?
  İyi çalışmalar.

  • 2016-11-27 09:33:06 tarihinde Türkiye’ye giriş yapmış görünüyor kargonuz ama PTT Kargo barkod kodu atamamış. Maalesef kargonuzun nerede olduğunu başka şekilde öğrenemezsiniz. Muhtemelen yoğunluktan dolayı gümrükte bekletiliyor kargolar. Birçok kişi sizinle aynı durumda şu sıralar.

 23. Kargomun takip numarasini giriyorum fakat hicbir şey gostermiyor. Sebebi nedir?

 24. Barış Baliç 28 Aralık 2016 @ 14:32

  Merhabalar,
  RF439146020CN

  Teslim nolu 24.11.2016 tarihinde gönderilmiş olan kargomun takibini yapamıyorum.
  Tarafıma bilgi vermenizi rica edeceğim.

 25. RF476037678CN
  04266405117
  RM235628644CN
  RF449582660CN
  Merhaba bu ürünlerin nerde oldugu hakkında bilgi alabilirmiyim.teşekkürler

  • RF476037678CN – 2016-12-27 22:37:13 – Pekin Terminal’de
   04266405117 – 2016-12-11 16:45:00 – Havaalanına gönderilmiş
   RM235628644CN – 2016-12-04 22:26:29 – Pekin Terminal’de
   RF449582660CN – 2016-12-06 13:37:04 – Shanghai Havaalanında

 26. 18 gün oldu karqom hala Azerbaycana gelmedı Bu kargo numaram CP033276516TR Lütfen bana yardım et Admin

  • KARQOMUN AKİBATİNİ ARAŞDIRMANIZI SİZDEN RİCA EDİREM BARKOD NO CP03327616TR 09/12/2016 TARİNİNDE GÖNDERİLİB

   • BARKOD NO CP033276516TR

   • 2016-12-12 19:42 Tarihinde Türkiye’ye gönderildiği bilgisi girilmiş. Fakat bundan sonra herhangi bir bilgi görünmüyor.

    • barkod CP033276516TR Türkıye’e gönderıldığı yazıyor. ama Türkıyeden Azerbaycana gönderilmesi lazım

     • 12/12/2016 Tarihinde kargonuz Türkiye Gebze’den Bakü’ye gönderilmiş. Herhangi bir sorun görünmüyor. Kargonuzu beklemeye devam edin. Gümrük işlemlerinde sorun yaşanmazsa size ulaşacaktır.

 27. LP00063665915271 numaralı kargonun takip numarasını öğrenebilir miyim ? Birde 26 gün önce ülkeye giriş yapıldı ama hala ulaşmadı bana.

  • Kargonuza PTT Kargo tarafından bir takip numarası atanmamış henüz. Yıl sonu olduğundan yoğunluk var muhtemelen. Son zamanlarda yurtdışı kargolarında gecikme durumu daha sık yaşanır oldu.

   • Ama yani yıl sonuna 1 ay varken gelen ürün için yıl sonu yoğunluğu bahane edilmemeli çünkü ben verdiğim adresten 15 gün sonra ayrılacağım ve hala gelmezse adres değişikliği oluyor mu?

    • Kargo gönderildikten sonra adres değişikliği yapılmıyor. Biz tahminimizi söyledik. Sitemizin birçok yerinde belirttiğimiz gibi bizim hiçbir kargo firması ile bağımız bulunmuyor. Sadece kargo işlerindeki tecrübelerimize dayanarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Maalesef yurt dışı kargolarının tamamı adreslerine ulaşamıyor bile. Bunun bir izahı da yapılmıyor.

 28. Merhaba,
  RF375468081CN takip numaralı kargonun durumunu öğrenebilir miyim?
  Yardımınız için teşekkürler

 29. LP00061996659114

  PTT kargo takip numaramı öğrenebilir miyim?

  • 2016-12-24 10:23:26 tarihinde Türkiye’ye gönderilmiş. Fakat kargonuza henüz bir PTT kargo takip numarası atanmamış.

   • Uluslararası olarak kargo takibini gösteren bir internet sitesine girdiğimde PTT kargo takip numaramın atandığını gördüm. Ve teslim aldım. Teşekkürler yine de.

Yorum Yapın

Sitemizin herhangi bir kargo firması ile bağı yoktur. Bilgilendirmelerimiz resmi ve bağlayıcı değildir. Lütfen kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız. E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*